niedziela, 4 sierpnia 2013

"Dla Ciebie wszystko" Nicholas Sparks


"Dla Ciebie wszystko" jest wzruszającą historią wielkiej miłości. Dwoje ludzi spotyka się "przypadkiem" po wielu latach rozłąki. W czasach młodości byli w sobie bezgranicznie zakochani, jednak pochodzili z różnych warstw społecznych i niestety ich miłość została zniszczona przez rodziców głównej bohaterki-Amandy, która pochodziła z dobrego domu. Dziewczyna musiała wybrać, czy pogodzić się z utratą miłości i pójść na studia, czy też zrezygnować z edukacji, kariery zawodowej i wybrać ubogie życie z ukochanym. 
Ten jednak nie pozwala jej dokonać wyboru i zrywa z nią znajomość, aby umożliwić jej kontynuowanie edukacji. Chłopak zdaje sobie doskonale z konsekwencji swojego wyboru, jednak najważniejsze jest dla niego dobro ukochanej. Po wielu latach spotykają się na pogrzebie wspólnego przyjaciela.  Każde z nich wiedzie teraz zupełnie inne życie, niż sobie wyobrażali.
Po wielu latach rozłąki odnajdują starą miłość, jednak, podobnie jak wiele lat temu, znowu jest ona zakazanym owocem. Spędzają razem weekend i na nowo budzi się w nich uczucie, które przetrwało wiele lat spędzonych z dala od siebie. 
Jest to również historia o trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy, historia sporów rodzinnych i dylematów. 
Pozostaje jedynie pytanie: czy dwójka kochanków połączy się już na zawsze? czy los znowu ich rozdzieli? czy może to oni podejmą nietrafne decyzje ?

Na pewno jest to piękna, wzruszająca historia, którą bardzo przyjemnie się czyta. Nie rozczarowuje zakończeniem, chociaż pewnie wielu czytelników pragnęłoby innego. Z pewnością nie jest ono przewidywalne. 
Opowieść bardzo mnie wciągnęła, przeczytałam ją w ciągu dwóch dni. Byłam nią wzruszona i zafascynowana. Książka na pewno daje nadzieję na to, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać wiele lat, nawet tych spędzonych oddzielnie i nic nie jest jej w stanie przerwać. Nie jest to jednak jedna z tych historii, gdzie miłość jest magiczną mocą potrafiącą przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu, nawet śmierć, co bardzo mi się w niej podoba. Polecam wszystkim, którzy chcą przeczytać coś "lekkiego", przyjemnego, a za razem wzruszającego i chwilami trzymającego w napięciu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz