poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Mleko-czy na pewno jest zdrowe?

Kto z nas od dziecka nie słyszy w kółko "pij mleko będziesz wielki", "pij mleko, aby mieć mocne kości" ?
Od bardzo wczesnych lat wpaja nam się, że picie mleka niesie ze sobą same korzyści, że jest bardzo zdrowe. Na każdym kroku rodzice są zachęcani, aby kupować swoim dzieciom ten "eliksir życia", tak jakby normalne, zdrowe życie nie było bez niego możliwe. 
Jednak zostało udowodnione naukowo, że nie jest to wcale taki dobroczynny dla nas składnik pokarmowy. 


Potwierdzają to badania przeprowadzone na Wydziale Pediatrii Uniwersytetu

 Stanowego w Nowym Jorku, które dowodzą, że dla niemowląt szkodliwe jest 

każde mleko z wyjątkiem mleka matki, zaś dla człowieka, który może 

przyjmować pokarmy stałe, szkodliwe jest każde mleko.Mleko krowie zawiera bowiem hormony, które matka krowa przekazuje swojemu potomkowi. Jednym ze składników mleka krowiego jest kazeina- potrzeba do wytworzenia kopyt i rogów. Krowy mają specjalnie przystosowany układ pokarmowy, który produkuje reninę (która to trawi kazeinę). 
Dla człowieka natomiast jest ona bardzo szkodliwa, gdyż produkuje ona w organizmie ludzkim molekułę homocysteinę, której obecność powoduje blokowanie żył i tętnic, osłabienie tkanki łącznej oraz powoduje klejenie kamieni żółciowych. Spożywanie mleka przyspiesza także wszelkie choroby krążenia i zawały serca.

Badania naukowe wykonane przez dr. Nand Kishore Sharmy, rewolucjonisty w dziedzinie zdrowia, przedstawione w publikacji pt. "Mleko - cichy morderca" potwierdzają, że napój ten może powodować także choroby takie jak: stwardnienie rozsiane, zaćma, astma, choroby serca, egzema, cukrzyca, kolka jelitowa, krwawienie i podrażnienie jelit,chłoniaki, miażdżyca, nerczyca, nowotwór okrężnicy, płuc, prostaty, piersi, jajników, odbytnicy oraz - co najgorsze dla kości - osteoporozę.

Od siebie mogę jeszcze dodać, że kiedy przestałam pić mleko i ograniczyłam spożywanie produktów mlecznych stan mojej cery bardzo się poprawił. Może to mieć również związek z tym, że mam grupę krwi 0 (osoby z tą grupą krwi nie powinny jeść nabiału), ale jednak jeśli macie problemy z cerą spróbujcie odstawić mleko i jego pochodne. 

Widzimy zatem, że mleko wcale nie ma cudownego działania na nasz organizm. Lepiej więc z niego zrezygnować. Mam nadzieję, że coraz większa świadomość Polaków na ten temat ograniczy ciągłe reklamowanie tego napoju, jako niezbędnego do życia. 
Jesteśmy prawdopodobnie jednym z ostatnich narodów,  w których to przekonanie nadal jest uważane za słuszne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz