wtorek, 6 sierpnia 2013

Zdrowe i pyszne śniadanko

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Tak, słyszymy to na każdym kroku. Jednak jest to prawdą i powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę do tego, co wybieramy na śniadanie.
Powinno być pyszne a zarazem pożywne, aby dodać nam energii na cały dzień.
Udowodniono, że osoby, które jedzą pożywne śniadanie mniej zjadają w ciągu reszty dnia.
Zatem spróbujmy wybierać na śniadanie produkty, które nam smakują (i od samego rana wprawią nas w dobry nastrój), są pożywne i zdrowe. Oczywiście powinny być też w miarę szybkie w przygotowaniu, bo kto z nas ma rano czas i ochotę przygotowywać skomplikowane dania ? Na pewno nie ja.


Oto moja propozycja na śniadanie:
Mus malinowy  z płatkami owsianymi. Przygotowanie jest banalnie proste: Maliny miksujemy w blenderze (ja dodaję odrobinę mleka, radzę dodać też trochę cukru). Wlewamy do szklanki/miseczki, zasypujemy płatkami owsianymi i dodajemy świeże maliny. Podobnie możemy zrobić z innymi owocami, jak banany, truskawki, jagody. Nie polecam jednak kiwi ( w połączeniu z mlekiem jest BARDZO niesmaczne).Dlaczego to śniadanie jest takie dobre? Bo zawiera wszystko to, czego potrzebuje nasz organizm-białko w mleku (lub jogurcie naturalnym), witaminy w malinach, węglowodany w postaci płatków owsianych, które z drugiej strony zawierają mnóstwo błonnika. Dzięki temu daje nam dużo energii, syci, a do tego jest zdrowe i pyszne.

Do tego jeszcze moja ulubiona czarna kawa (która może nie należy do najzdrowszych rzeczy świata, ale nie wyobrażam sobie dnia bez niej)  i można zaczynać kolejny aktywny dzień! :)


2 komentarze: