środa, 24 lipca 2013

Ciepło-zimno, czyli typy urody- Jesień i Zima

Dzisiaj kolejne dwa typy urody, a mianowicie ciepła Jesień i mroźna Zima. Jeżeli nie odnalazłyście się w dwóch poprzednich typach z pewnością będziecie którymś z tych.

JESIEŃ:
U Pani Jesień możliwe są dwa kolory cery-jasny, bądź ciemniejszy o odcieniu brzoskwiniowym, morelowym albo oliwkowym. Występują piegi w odcieniach brązu.Jeśli chodzi o włosy są z reguły w odcieniach ciepłego brązu, rudego, ale zawsze mają złote pasemka. Często są falowane bądź kręcone. Czasem można spotkać w kolorach ciepłego blondu. Oczy najczęściej są zielone, oraz w w kolorach brązowych o odcieniu bursztynu.  Usta też posiadją ciepła barwę moreli,brzoskwini. Jesienie o ciemnej cerze opalają się szybciej i na złoty brąz natomiast te o jaśniejszej cerze natrafiają na częste poparzenia słoneczne.

Kolory odpowiednie dla Pani Jesień:
beż - od jasnego kremowego po złocisty
czerwień - pomidorów i maków, cynober
róż - ciepły
zieleń - od niedojrzałych jabłek i groszku po zieleń butelkową jodły i khaki, oliwkowy, ciemny turkus
brąz - czekoladowy, karmelowy, rdzawy, miedziany, w odcieniu mosiądzu oraz wielbłądziej wełny
pomarańczowy – morelowy, kolor skórki pomarańczy

Makijaż powinien być zachowany w ciepłej tonacji.
Pani Jesień może malować oczy we wszystkich kolorach natury: złota, miedzi, brązu, zieleni (zgniła zieleń, khaki), beżu. Jeśli masz brązowe oczy lepiej unikaj zbyt dużej ilości brązowego cienia, gdyż może je to "stłumić, przygasić" zamiast podkreślić.
Jeśli jesteś Panią Jesień, wybieraj szminki w ciepłych kolorach: pomarańczowym, brązowym (np. mleczna czekolada), brzoskwiniowym.
Policzki podkreślaj różami w odcieniu czerwonobrązowym, pomarańczowo-brązowym, złoto-beżowym. 


ZIMA:

Typ ZIMOWY często sprawia wrażenie chłodnej i surowej osoby, a to często błąd. Nie bez powodu ten typ został nazwany KRÓLOWĄ ŚNIEGU. Charaketryzuje się mlecznobiałą cerą na której pojawiają się rumieńce w odcieniu zimnego różu. U Zim istnieje też ciemniejszy odcień skóry mylony często z jesienią. Cera Pani Zimy sprawia wrażenie matowej, jest bez połysku, odwrotnie jak u jesieni. Piegi u Pani Zimy nie występują. Włosy są najczęściej kruczoczarne lub w odcieniu gorzkiej czekolady. Kolor oczu z reguły jest brązowy, piwny, czarny, ale też błękit lazurowy lub w odcieniu zimnej zieleni. Usta Zimy są w chłodnym odcieniu np. w odcieniu maliny. ZIMY o ciemniejszej karnacji opalają się bez problemu na ciemny brąz natomiast o jaśniejszej karnacji zdarzają się oparzenia słoneczne. 

Kolory odpowiednie dla Pani Zimy:
róż - jaskrawy i zimny np. neonowy róż 
żółty - zimny cytrynowy
czerń - czysta i głęboka
biel - czysta, krystaliczna
czerwień - czysta i ciemna np. kolor czerwonego wina, purpurowy 
niebieski - atramentowy, granat, szafirowy błękit, kobaltowy

Makijaż należy zachować w tonacji chłodnej.
Jeśli jesteś Panią Zimą możesz mocno podkreślać oczy ciemnymi, zimnymi barwami np. czernią, przydymioną szarością, oraz kombinacją ze srebrem lub bielą. Możesz spróbować cieni w odcieniu gorzkiej czekolady czy czystego granatu lub grafitu.
Do ust używaj zimnych kolorów: różu, czerwieni, fioletów i oberżyny, jeśli nie lubisz ciemnych ust, spróbuj z chłodnym beżem.
Na policzki wybieraj różowy, jasnoczerwony lub w tonacji lila, w kolorze czarnej pożeczki, unikaj brązów.

Zdarzają się też typy urody mieszane. Możecie być po prostu typem ciepłym, lub typem chłodnym, jeżeli widzicie u siebie ewidentnie cechy wiosny i jesieni lub lata i zimy. Zdarzają się również osoby o typie urody pośrednim, które łączą w sobie cechy ciepłych i chłodnych typów urody. Te osoby mają bardzo duży wachlarz możliwości w makijażu, gdyż zarówno ciepłe, jak i chłodne barwy do nich pasują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz