niedziela, 21 lipca 2013

Kształty twarzy-jak rozróżnić swój?

Jeśli wiemy, jaki kształt twarzy posiadamy możemy kilkoma łatwymi trikami korygować go wizualnie za pomocą makijażu, aby był jak najbardziej zbliżony do idealnego.
Nie jest to nic trudnego :) . W tym poście rozróżnimy podstawowe kształty twarzy, a w kolejnym nauczymy się, jak je korygować .
1. TWARZ KWADRATOWA:
Cechą charakterystyczną tego kształtu twarzy jest taka sama szerokość czoła, policzków, a także szczęki.
Czoło jest szerokie, bardzo często niskie, podbródek również jest szeroki, dość kanciasty. 
Cała twarz jest krótka, a szeroka. 

2. TWARZ OKRĄGŁA:
Charakteryzuje się tym, że długość i szerokość twarzy są sobie równe. Policzki są pełne, podbródek mały, ale zaokrąglony, a czoło niskie. Ten kształt twarzy również jest krótki, a szeroki, nie ma jednak zaznaczonych kątów, kształt jest bardziej opływowy. Twarz wydaje się przez to pulchna.

3. TWARZ OWALNA:
Jest to kształt twarzy uznawany za idealny, korygując wszystkie inne kształty chcemy upodobnić je właśnie do tego. Czoło jest dość wysokie, najszerszym miejscem twarzy są policzki, a podbródek jest delikatnie zaokrąglony. Twarz od miejsca najszerszego (policzki) zwęża się do szczęki oraz podbródka. 

4. TWARZ PROSTOKĄTNA:
Twarz ma kształt wydłużony, jednak szerokość czoła, policzków i szczęki, tak jak w przypadku twarzy kwadratowej, jest taka sama. Czoło przeważnie jest wysokie, policzki płaskie, a podbródek wydłużony i kanciasty. 

5. TWARZ TRÓJKĄTNA  (Z WYSOKIM CZOŁEM):
Często nazywana jest również trapezową. Charakteryzuje się wąskim czołem, rozszerza się ku dołowi-policzki są szerokie, wystające, podbródek właściwie się z nimi zlewa, jest bardzo szeroki. 

6. TWARZ TRÓJKĄTNA ODWRÓCONA (Z NISKIM CZOŁEM):
Często nazywana jest twarzą o kształcie serca. Sytuacja jest dokładnie odwrotna do poprzedniej. Tutaj to czoło jest bardzo szerokie,policzki zwężające się,  natomiast podbródek bardzo wąski, spiczasty. 
Na linii włosów bardzo często tworzą się zakola przypominające górną część serca (stąd nazwa). 


Najważniejszą czynnością jest dobre rozpoznanie swojego kształtu twarzy, reszta nie stanowi problemu. 
W następnym poście powiem Wam, jak dzięki kilku trikom kosmetycznym zbliżyć swoją twarz do idealnego owalu. :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz