niedziela, 21 lipca 2013

Idealny kształt twarzy bez użycia skalpela- konturowanie, modelowanie kształtu twarzy-triki kosmetyczne, które przybliżą nasz kształt twarzy do idealnego

Tak, jak obiecałam teraz nauczymy się konturować swój kształt twarzy tak, aby przypominał idealny.
Oto kilka prostych kosmetycznych trików, które bardzo dużo zdziałają:

1.TWARZ OWALNA jak już wiemy jest idealna, nie potrzebuje zatem konturowania. 

2.TWARZ SERCOWATA (ODWRÓCONY TRÓJKĄT): Aby zbliżyć ją optycznie do idealnego owalu należy przyciemnić za pomocą bronzera (o wyborze odpowiedniego bronzera pojawi się oddzielny post) krawędzie boczne czoła (optycznie zwęzi to czoło). Należy również rozjaśnić krawędzie boczne szczęki (za pomocą jaśniejszego podkładu lub rozświetlić je za pomocą rozświetlacza), bronzerem przyciemnić czubek brody. Otrzymamy efekt zaokrąglonej twarzy, zwężonego czoła, poszerzonej brody, czyli całość zbliżona będzie do owalu.

3. TWARZ OKRĄGŁA: W celu wyszczuplenia optycznie twarzy należy przyciemnić ją za pomocą bronzera po obu bokach. Aby również ją wydłużyć należy rozjaśnić ją przy linii porostu włosów oraz na brodzie. W efekcie twarz wyda się o wiele szczuplejsza, wydłużona i przypominająca twarz owalną.

4. TWARZ KWADRATOWA I PROSTOKĄTNA: Dla dwóch tych kształtów rada jest ta sama: należy przyciemnić wszystkie kąty twarzy-te po bokach czoła, jak również te, w linii szczęki. Złagodzi to rysy twarzy, nada jej okrąglejszego, delikatniejszego wyrazu. Przy twarzy kwadratowej polecam również rozjaśnienie,rozświetlenie czubka brody oraz nasady czoła przy linii porostu włosów, aby optycznie ją wydłużyć. 

5. TWARZ OWALNA WYDŁUŻONA: Jeżeli rozpoznałyście u siebie kształt twarzy owalny, jednak wydaje Wam się ona zbyt długa przez co również zbyt szczupła należy przyciemnić górną i dolną jej część bronzerem, natomiast boki rozjaśnić. Wyda się przez to nieco krótsza.

6. TWARZ TRÓJKĄTNA Z WYSOKIM CZOŁEM, TRAPEZOWA: należy rozjaśnić krawędzie boczne czoła (jeżeli jest ono zbyt wąskie, jeżeli zbyt szerokie przyciemnić-w tym kształcie twarzy możliwe są obie opcje), przyciemnić linie szczęki i brody. Nada to twarzy wygląd zbliżony do owalu, bardziej zaokrąglony i delikatny. 


Mam nadzieję, że post ten pomoże Wam korygować na co dzień swój kształt twarzy, gdyż nie jest to nic trudnego, wystarczy tylko odrobina chęci, a te triki sprawiają na prawdę wielką różnicę ! 
Powodzenia ! :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz