poniedziałek, 22 lipca 2013

Dobór idealnego bronzera

Dzisiaj przedstawię Wam kilka rad dotyczących doboru idealnego dla nas bronzera. Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwe. Wybór bronzera bez zastanowienia może skończyć się pomarańczowymi plamami na twarzy. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby tak się nie stało:

1. Ciepło-zimno, czyli jak dobrać bronzer do swojego typu urody:

Jak wiadomo typy urody dzielą się na ciepłe, chłodne i mieszane (będzie na ten temat oddzielny post, więc jeśli nie wiecie, jaki typ urody posiadacie w tym też Wam pomogę;)).
Oczywiście, zgodnie z logiką, do cery w chłodnym odcieniu będzie pasował bronzer o odcieniu w chłodnej tonacji, jednak pomimo tego, że inne kosmetyki dobieramy do "temperatury" skóry nawet jeżeli macie ciepły typ urody polecam kupić mimo wszystko bronzer w tonacji chłodniejszej, gdyż taki nie da efektu pomarańczy na twarzy. Ewentualnie możecie spróbować z bronzerem w tonacji cieplejszej, jednak mającym w sobie pigmenty żółte, a nie pomarańczowe, czerwone.

Zaraz, zaraz.. ale co oznacza, że bronzer jest w tonacji ciepłej lub chłodnej? Jak to rozpoznać? 

Kiedy porównamy ze sobą dwa bronzery (w tonacji chłodnej i ciepłej) od razu zobaczymy dużą różnicę. Ten chłodny ma w sobie więcej pigmentów niebieskich, ciepły żółtych, pomarańczowych, czerwonych.

Jeśli jesteś blondynką, masz jasną cerę i wszystkie bronzery wydają Ci się zbyt ciemne.. kup zwykły puder, tylko w kolorze o kilka tonów ciemniejszy niż zazwyczaj-spełni tą samą rolę co zwykły bronzer, a nie będzie zbyt ciemny.

Rozświetlający, z drobinkami czy matowy ? Zależy do czego. 
Jeżeli szukasz bronzera do konturowania twarzy (na temat którego pojawił się już post) wybierz koniecznie bronzer o wykończeniu matowym ! Inaczej nie osiągniemy zamierzonego efektu.

Jeżeli natomiast szukamy bronzera do nadania naszej twarzy efektu delikatnej opalenizny, efektu skóry muśniętej słońcem możemy wybrać bronzer o wykończeniu rozświetlającym., jednak uważajcie na bronzery posiadające duże drobinki-dają efekt kuli dyskotekowej na twarzy, a to nie wygląda dobrze.

Pamiętajmy również, aby nie przesadzić z ilością bronzera, bo wtedy efekt będzie przeciwny do zamierzonego-zamiast poprawić nasz wygląd, tylko go pogorszymy. 

Stosując się do tych kilku porad na pewno wybierzesz idealny dla siebie bronzer i z łatwością unikniesz wpadki :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz